Sohbet - mobilvatan | SohbetSiteleri

Sohbet


  Sohbet insanoğlu geçmişten bugüne kadar birbiriyle konuşarak anlaşan tek canlı örneğidir. Yakın ya da uzak tarih olarak hangi açıdan bakılır ise bakılsın bu hep böyleydi. Fakat devirin değişmesi bu konuşmalara farklı anlamlar yüklemeye başladı. Yani kadın ve erkek olarak ayrılmaya ve ayrıştırılmaya başlandı. Bazı medeniyetlere göre de kimi toplumda normal ve hoş karşılandı kimi toplumda ise hayli garipsendi. Konuya baylar açısından bakıldığında oldukça güç ve anlaşılmaz şekilde farklı yerlere gittiği açık bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu anlamla ele alınması gereken konu hakkında farklı görüşlerde yok değil. Günümüz, teknolojinin ve şartların değişmesiyle birlikte hayli yol kat ederek farklı ve çok daha gelişmiş noktalara geldi.

Sanal Ortamda Sohbet Konuşma

Bu anlamda bahsedilen aygıt elbette cep telefonundan başka bir şey olamaz. Git gide büyüyen ve büyümekte olan bu aygıtlarda konuşmak çok daha kolay artık. Fakat esas konuya bay ve bayanın konuşma ilişkisi bakımından bakmak gerekir. Örf, adet, dil, gelenek, yetiştirilme şekli, eğitim ve daha bir sürü eğitici unsur insanlığın gelişiminde ciddi başrol oynamaktadır.
Konuşmak için Sohbete Devam
Yalnız kız çocukları gelişim çağından bu yana kadar ailelerinden pekte gerek olmayan baskıyı ve yanlış bilgiyi görüp dinledikleri için hem cinsi olmayan biriyle anlaşma kavramı artık yabancılaşıyor. Ve bu anlamda baylarda faklı ve karşılıklı olmayan görüşmelere yönelebiliyorlar. Bu görüşmeler beylerce her bireyin hak vereceği gibi kolay ve basittir. Çünkü içeriğinde, yüz yüze görüşme, sesli konuşma yoktur. Evet! Günümüz olanakları bunları da karşılıyor ama isteğe bağlı.

Yüz Yüze Konuşma

sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 311 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 15 Şubat 2023

Cevap bırakın